Sola strålte om kapp med barna som i dag fikk komme til DMMH for å utforske studentenes nye kreasjoner.
Denne uka har 1 NF jobbet med det tverrfaglige arbeidskravet barn og rom. Målet med dagen er at studentene skal se hvordan barna leker i møte med nye lekesteder/nye rom.
Ansvarlig for aktiviteten, Ole Johan Sando og Vigdis Dagsdatter Øien, er godt fornøyd med dagen og studentenes innsats.
- De har vært veldig flinke, sier Sando. - I dag får de hvordan barna bruker rommene de har skapt. Han roser også studentene for hvordan de bruker seg selv i møte med barna. - Det bidrar til å gjøre leken enda mer spennende.
Studentene har brukt forskjellige materialer og lagt inn ulike aktiviteter i rommene. Hestehoder, labyrinter, husker, ansiktsmaling var tatt i bruk.
Barnehagebarna løp ivrige rundt på området og studentene var selv også veldig fornøyd med arbeidskravet. - Det er interessant å se hvordan de leker, fortalte de. - Vi hadde trodd at dette skulle være en rekke med hus, men det ble med en gang tatt i bruk som fengsel og bur, ler 1. klassingene.