Lysklett har ansvaret for videreutdanningen på DMMH, som tilbys barnehagelærere gjennom Utdanningsdirektoratet. Videreutdanningen startet opp i fjor og har blitt godt mottatt ute i barnehagene.
- I Rammeplanen for barnehagen står det at alle barn skal oppleve bevegelsesglede. Den legger stor vekt på fysisk aktivitet og videreutvikling av motoriske ferdigheter. Denne utdanningen bidrar til å styrke kunnskapen om barns lek både innendørs og i uterommet.
Studiet tar sikte på å gi innsikt i ulike perspektiver på fysisk-motorisk utvikling og aktivitet i barnehagen og det fysiske miljøets betydning og funksjon for barnehagens hverdagsliv; herunder barns utvikling, helse, trivsel, omsorg, lek og læring.
Lysklett lover en praksisnær og spennende videreutdanning, som er organisert som 6 samlinger over to semester, i tillegg til nettundervisning og arbeidsoppgaver og vurderinger knyttet til egen barnehage.
Videreutdanningen gir 30 studiepoeng. Den kan innpasses i Master i barnehagekunnskap – barndom i et samfunn i endring, ved DMMH.
Søknadsfrist: 1. mars (Udir) som etterfølges av søknad stilet til DMMH med frist 16. mai.
Les mer om videreutdanningene DMMH tilbyr i samarbeid med Udir: