Vi har en økning på 3,8 prosent antall førsteprioritetssøkere til barnehagelærerutdanningen sett i forhold til tallene fra 2015. Dette samsvarer med økningen på landsbasis.
Linjen Barnehagelærer med vekt på flerkulturell forståelse har doblet søkertallet siden i fjor. DMMH er det eneste studiestedet i Norge som tilbyr denne linjen.
Barnehagelærer med vekt på flerkulturell forståelse
Økningen er litt ujevnt fordelt på de ulike studiemodellene. For Barnehagelærerutdanning heltid og deltid er tallene samlet uendret fra i fjor, mens det er større interesse for linjene som utgjør økningen i søkertallet.Linjen Barnehagelærer med vekt på flerkulturell forståelse har doblet søkertallet siden i fjor. DMMH er det eneste studiestedet i Norge som tilbyr denne linjen.